חטיבת בנייה ירוקה

חטיבת הבנייה הירוקה בחברת אלתר מובילה את התחום הבנייה הירוקה בישראל עם נסיון של למעלה מעשור ועם עשרות בניינים שקיבלו הסמכה לבניה ירוקה משלב התכנון ועד סיום ביצוע. החטיבה מנוהלת על ידי מנור אלתר שבעברו שימש כחבר בוועד המנהל של האיגוד לבניה ירוקה בישראל.

מנור אלתר - ראש חטיבת בנייה ירוקה

מנור אלתר, מהנדס מכונות ומכטרוניקה ייסד ומוביל את חטיבת הבנייה הירוקה של חברת אלתר תוך שימוש בניסיון של עשור בתחום ועם צוות של מהנדסים מצליחה חטיבת הבנייה הירוקה בראשותו של מנור לייצר סטנדרט מקצועי ושירותי המלווה את כלל הלקוחות משלב התכנון ועד לשלב הביצוע.שירותי בנייה ירוקה
 

עפר יונג - מנהל תחום בנייה ירוקה

עפר יונג בוגר הנדסת סביבה בטכניון עם שנות נסיון רבות בתחום ומאות פרויקטים מכל הסוגים. עפר הינו גורם מקצועי המהווה אוטוריטה בכירה בכל מגוון התחומים בבנייה ירוקה ומייעץ למגוון רחב של גופים ממשלתיים ואזרחיים. 


פירוט נוסף

חטיבת הבנייה הירוקה של חברת אלתר שמה לעצמה כחזון לעזור ליזמים וקבלנים לעמוד בתקני הבנייה הירוקה ולייצר בנייה ידידותית לסביבה התורמת לחיסכון בשימוש במקורות אנרגיה ויצירת יעילות וחסכון בשימוש השטף של משאבי הבניין המתאפשר בזכות תכנון מתקדם ויעיל לכל פרויקט. מחלקת הבנייה הירוקה של החברה דואגת לכלל ההיבטים של הבנייה הירוקה הן במבנה המרחב, עיצוב מעטפת הבניין, יישום תשתיות וכמובן התייחסות לצורכי הדיירים תוך שימוש במערכות ובאמצעים המתקדמים ביותר.

"בנייה ירוקה" הוא מושג שקיבל תאוצה בשנים האחרונות שמטרתו לאפשר בניה ידידותית לסביבה ולמשתמש, התורמת לחיסכון ומייעלת את השימוש במשאבי הבניין.
זאת על ידי תכנון מתקדם ויעיל, טיפול נכון במשאבי הבנייה והתבססות על ערכי נוחות של הדייר. מטרתה לצמצמם צריכה בזבזנית תוך חתירה לשמירה על הבריאות ועל איכות החיים של המשתמשים וסביבת הפרויקט. הבנייה הירוקה כוללת היבטים של העמדה ותכנון המבנה במרחב, עיצוב מעטפת הבניין, יישום תשתיות וטכנולוגיות, לצד התייחסות למרכיבים ערכיים, חברתיים ותרבותיים. דרגות התקן מתחלקות באמצעות קבלת כוכבים, כאשר כדי לקבל כוכב אחד בבניה ירוקה יש לעמוד ב-55 נק', כדי לעמוד בשתי כוכבים יש לעמוד ב-65 נק'. 

תהליך הבניה הירוקה כיום הינו מחויב כחלק מהחלטה וולונטרית המתקיימת בלמעלה מ-15 עיריות גדולות בישראל, כדוגמה: עיריית בת ים, עיריית תל אביב, עיריית גבעתיים, עיריית רמת גן, עיריית כפר סבא, עיריית נתניה, עיריית באר שבע עיריית ראשון לציון ועוד עיריות רבות מבקשות אישור בניה ירוקה לשלב ההיתר ולשלב טופס 4. כמו כן החל משנת 2023 יחויב ע"פ חוק התכנון והבנייה לכל מבנה בישראל. כחלק מהשירות שחברתנו מספקת אנו מלווים את הפרויקט לכל אורכו משלב התכנון המוקדם עד לשלב התכנון המפורט וכן בליווי חודשי בזמן הבניה כל זאת כדי להבטיח את עמידת הפרויקט בדרישות של התקן 5281 וקבלת האישורים במהירות ולא עיכובים. בתהליך עצמו אנו מנתחים את צרכי הפרויקט ומרכיבים את האסטרטגיה הנכונה ביותר לפרויקט בכדי להבטיח עמידה בדרישות התקן, תוך התייחסות ליעילות כלכלית וסביבתית כאחד. על סמך האסטרטגיה מוגשים החומרים למכוני הבקרה לצורך הוצאת אישורי בניה ירוקה לשלבים השונים: אישור בניה ירוקה מקדמי, אישור בניה ירוקה שלב א' ולבסוף אישור בניה ירוקה שלב ב'.


אנו מלווים את הפרויקט לכל אורכו משלב התכנון המוקדם עד לשלב התכנון המפורטמומחיות בעבודה עם יזמים,

אדריכלים ומנהלי פרויקטים


 
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.